Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Anthony Russo | ||
Joe Russo | ||
R. Ben Parker
(asystent)
|
||
Chris Castaldi
(asystent)
|
||
Jeff Okabayashi
(asystent)
|
||
Matt Haggerty
(asystent)
|
||
Simon Downes
(asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Dan John
(asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Mark Johnstone
(asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Mark Rossi
(asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Jeremy Moffett
(asystent) (dodatkowy)
|
||
James Edward Tilden
(asystent) (dodatkowy)
|
||
Ryan Gentilucci
(asystent) (dodatkowy)
|
||
David Sardi
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Paul Schneider
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Brandon Folsom
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Sam Hargrave
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Waldemar Modestowicz
(polski dubbing)
|
8,0
|
|
Scenariusz | Ocena | |
Christopher Markus |
5,7
|
|
Stephen McFeely |
5,7
|
|
Jack Kirby
(komiks) (postacie)
|
10
|
|
Stan Lee
(komiks) (postać)
|
7,9
|
|
Jim Starlin
(postacie)
|
9,0
|
|
Steve Englehart
(postacie)
|
8,0
|
|
Joe Simon
(postać)
|
8,0
|
|
Steve Gan
(postać)
|
||
Bill Mantlo
(postać)
|
||
Larry Lieber
(postać)
|
9,0
|
|
Don Heck
(postać)
|
7,0
|
|
Kerry Lyn McKissick
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Samantha C. Kirkeby
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa)
|
||
Robin Meyers
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa)
|
||
Hajar Mainl
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa)
|
||
Dea Cantu
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Nicola Barnes
(dokumentacja) (wydział scenograficzny)
|
||
Thabo Beeler
(dokumentacja) (efekty wizualne)
|
||
Michael Blain
(dokumentacja) (efekty wizualne)
|
||
Vincent Bonnet
(dokumentacja) (efekty wizualne)
|
||
Derek Bradley
(dokumentacja) (efekty wizualne)
|
||
Jason Gandhi
(dokumentacja) (efekty wizualne)
|
||
Peter Hillman
(dokumentacja) (efekty wizualne)
|
||
Per Karefelt
(dokumentacja) (efekty wizualne)
|
||
Andrew Sidwell
(dokumentacja) (efekty wizualne)
|
||
Chus Rodriguez
(dokumentacja) (software)
|
||
Tomas Davidovic
(dokumentacja) (renderowanie)
|
||
Sébastien Speierer
(dokumentacja) (renderowanie)
|
||
Marcin Bartkiewicz
(polskie dialogi)
|
6,0
|
|
Victor Frenkel
(dokumentacja) (efekty wizualne) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mike Jutan
(dokumentacja) (efekty wizualne) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matthew Lausch
(dokumentacja) (efekty wizualne) (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Tesch
(dokumentacja) (efekty wizualne) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Producenci | Ocena | |
Kevin Feige
producent
|
10
|
|
Michael Grillo
producent wykonawczy
|
||
Victoria Alonso
producent wykonawczy
|
9,0
|
|
Louis D'Esposito
producent wykonawczy
|
7,0
|
|
Jon Favreau
producent wykonawczy
|
7,2
|
|
Stan Lee
producent wykonawczy
|
7,9
|
|
Trinh Tran
producent wykonawczy
|
||
James Gunn
producent wykonawczy
|
||
Kasey Price
producent wykonawczy (asystent)
|
||
Ari Costa
współproducent
|
||
Nicholas Simon
kierownik produkcji (Filipiny)
|
||
Mitchell Bell
współproducent
|
||
Christopher Markus
współproducent
|
5,7
|
|
Stephen McFeely
współproducent
|
5,7
|
|
Jason Tamez
nadzorca produkcji
|
||
Angie Lee Cobbs
koordynator produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Rachael Lin Gallaghan
koordynator produkcji
|
||
Sarah Spearing
koordynator produkcji (druga ekipa)
|
||
Lieren Stuivenvolt Allen
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Elizabeth Tyson
koordynator produkcji
|
||
Jim Velasco
koordynator postprodukcji
|
||
Tien Nguyen
koordynator postprodukcji
|
||
Adam Cole
nadzorca postprodukcji
|
||
Lulu Morgan
nadzorca produkcji (Wielka Brytania)
|
||
Page Rosenberg-Marvin
nadzorca produkcji (druga ekipa)
|
||
Daniel A. Parker
koordynator produkcji (dodatkowe zdjęcia) (Los Angeles)
|
||
Prashant Sharan
kierownik produkcji
|
||
Joe Guest
kierownik produkcji (Nowy Jork)
|
||
Jamie Lengyel
kierownik produkcji (Wielka Brytania)
|
||
Kerrie Lloyd
koordynator produkcji (Wielka Brytania)
|
||
Ben Kozel
koordynator produkcji (asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Cheryl Kerr
kierownik produkcji
|
||
Jessica Pearce
koordynator produkcji
|
||
Magdalena Dziemidowicz
producent (polski dubbing)
|
||
Maciej Eyman
producent (polski dubbing)
|
||
Romana Waliczek
kierownik produkcji (polski dubbing)
|
||
Beata Jankowska
kierownik produkcji (polski dubbing)
|
||
Nattaya 'Pueng' Anuruk
koordynator produkcji (zdjęcia lotnicze) (Filipiny)
|
||
Shay Drop
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jack Finch
kierownik produkcji (asystent)
|
||
William Newirth
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Christopher Sempe
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Ethan R. Graham
kierownik postprodukcji (asystent)
|
||
Brian O'Grady
kierownik postprodukcji (asystent)
|
||
LeeAnn Patrick
kierownik postprodukcji (asystent)
|
||
Stephanie Adams
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sarosh Ahmed
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Suman Allakki
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Demetrios Anastasiow
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Zack Annesty
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Rebekah Athey
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Aneesha Baig
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Garrett Bailey-Gifford
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Stephen Charles Bradford
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Christa Brunks
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
April Chen
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Michael R. Ciminna
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Rachel Coscia
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Ryan D'Silva
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Bijan Delshad
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Andrew Deneau
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Trevor Dennis
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Tara Donnelly
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Kevin Donovan Jr.
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Chase Dunnette
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Sierra Embres
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Naomi Fenton
kierownik produkcji (asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Riley Flanagan
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Anna Fraga McLucas
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Emma Galasso
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sarah Goncin
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Ethan R. Graham
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Candice Guevara
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Chip Hamilton
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Benjamin Holden
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Lacy Hudson
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Alyssa Johnson
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Trevor Kolman
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Tim Krau
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Kaitlin Cornell Krusoe
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Vita Lark
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Ian Lewis
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Lily Liu
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Derek Lumpkin
kierownik produkcji (asystent)
|
||
David M. Night Maire
kierownik produkcji (asystent) (zdjęcia lotnicze)
|
||
Evan Andrew Marsh
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Dan McDonough
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
David McMahon
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Margaret McNamara
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Trey McPhaul
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Apoorva Mehta
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Matthew Moss
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Nick Moyer
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Caleb Murphy
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Michele Nguyen
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sam Nickelson
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Aprille Nulan
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Clara O' Keeffe
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Rachel Obering
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Grant Ogden
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Miya Okabayashi
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Kyndra Palinkas
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Nick Pepin
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Will Peppercorn
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Isaac Phillips
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Steven Preston
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Lance Resch-Anger
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Italia Ruffalo
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Tyler M. Sadler
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Frank Santoro
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Eli Sasich
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sean Satterwhite
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Christopher Bain Simmons
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jason McRae Smith
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Robert Stachowicz
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Nicholas Storm
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Marek Stout
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Steve Swisher
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Bobby Thompson
kierownik produkcji (asystent) (druga ekipa)
|
||
Alexander Xavier Trotter
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Lukas Valderrama
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Alex R. Wagner
kierownik produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
George Watson
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Payton White
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jobey Wright
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Nick Yasi
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Anthony Santos
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Robert Downey Jr.
Iron Man / Tony Stark
|
8,3
|
|
Chris Evans
Kapitan Ameryka / Steve Rogers
|
7,7
|
|
Scarlett Johansson
Czarna Wdowa / Natasha Romanoff
|
8,0
|
|
Karen Gillan
Nebula
|
7,1
|
|
Paul Rudd
Ant-Man / Scott Lang
|
6,9
|
|
Chris Hemsworth
Thor
|
7,4
|
|
Jeremy Renner
Clint Barton / Sokole Oko
|
7,6
|
|
Josh Brolin
Thanos
|
7,6
|
|
Mark Ruffalo
Bruce Banner / Hulk
|
7,6
|
|
Don Cheadle
James Rhodes / War Machine
|
7,1
|
|
Brie Larson
Carol Danvers / Kapitan Marvel
|
7,5
|
|
Gwyneth Paltrow
Pepper Potts
|
7,4
|
|
Elizabeth Olsen
Scarlet Witch / Wanda Maximoff
|
7,6
|
|
Tom Holland
Peter Parker / Spider-Man
|
6,7
|
|
Benedict Cumberbatch
Dr Stephen Strange
|
8,2
|
|
Chadwick Boseman
Czarna Pantera / T'Challa
|
6,7
|
|
Zoe Saldana
Gamora
|
7,4
|
|
Tessa Thompson
Walkiria
|
6,1
|
|
Evangeline Lilly
Hope van Dyne / Osa
|
7,7
|
|
Rene Russo
Frigga
|
7,2
|
|
Anthony Mackie
Falcon / Sam Wilson
|
7,1
|
|
Danai Gurira
Okoye
|
||
Dave Bautista
Drax
|
6,9
|
|
Sebastian Stan
Bucky Barnes / Zimowy Żołnierz
|
7,2
|
|
John Slattery
Howard Stark
|
6,5
|
|
Tilda Swinton
Przedwieczna
|
7,2
|
|
Benedict Wong
Wong
|
||
Bradley Cooper
Rocket Raccoon (głos)
|
7,7
|
|
Emma Fuhrmann
Cassie Lang
|
6,0
|
|
Frank Grillo
Brock Rumlow / Crossbones
|
6,9
|
|
Linda Cardellini
Laura Barton
|
||
Michael Douglas
Hank Pym
|
8,1
|
|
Robert Redford
Alexander Pierce
|
8,2
|
|
Taika Waititi
Korg (głos)
|
6,8
|
|
Hayley Atwell
Margaret Carter
|
7,1
|
|
Letitia Wright
Shuri
|
3,7
|
|
Pom Klementieff
Mantis
|
6,9
|
|
Samuel L. Jackson
Nick Fury
|
8,0
|
|
Jon Favreau
Peggy Carter
|
7,2
|
|
Michelle Pfeiffer
Janet Van Dyne
|
7,9
|
|
Hiroyuki Sanada
Akihiko
|
6,9
|
|
Winston Duke
M'Baku
|
6,0
|
|
Natalie Portman
Jane Foster
|
8,1
|
|
Tom Hiddleston
Loki
|
7,7
|
|
Cobie Smulders
Maria Hill
|
6,6
|
|
Vin Diesel
Groot (głos)
|
7,9
|
|
William Hurt
Thaddeus Ross, sekretarz stanu
|
7,2
|
|
James D'Arcy
Edwin Jarvis
|
||
Jacob Batalon
Ned
|
4,7
|
|
Maximiliano Hernández
Jasper Sitwell
|
||
Marisa Tomei
Ciocia May
|
7,4
|
|
Angela Bassett
Ramonda
|
6,4
|
|
Sean Gunn
Kraglin / Rocket
|
7,0
|
|
Tom Vaughan-Lawlor
Ebony Maw
|
||
Chris Pratt
Peter Quill / Star-Lord
|
7,2
|
|
Lexi Rabe
Morgan Stark
|
||
Ross Marquand
Czerwona Czaszka
|
||
Joe Russo
Smutny mężczyzna
|
||
Terry Notary
Nastoletni Groot
|
||
Kerry Condon
Friday (głos)
|
6,7
|
|
Michael James Shaw
Corvus Glaive
|
||
Ben Sakamoto
Cooper Barton
|
||
Ava Russo
Lila Barton
|
||
Cade Woodward
Nathaniel Barton
|
6,0
|
|
Stan Lee
Kierowca
|
7,9
|
|
Yvette Nicole Brown
Agentka T.A.R.C.Z.Y.
|
||
Callan Mulvey
Jack Rollins
|
||
Lia Mariella Russo
Lia
|
||
Julian Russo
Julian
|
||
Taylor Patterson
Taylor
|
||
Agostino Rosalina
Augie
|
||
Ken Jeong
Ochroniarz
|
||
Ty Simpkins
Harley Keener
|
||
Jackson A. Dunn
Scott Lang (lat 12)
|
||
Lee Moore
Scott Lang (lat 93)
|
||
Bazlo LeClair
Scott Lang jako dziecko
|
||
Loen LeClair
Scott Lang jako dziecko
|
||
Matthew Berry
Agent T.A.R.C.Z.Y.
|
||
Joy McAvoy
Asgardyjska dziewica
|
||
John Michael Morris
Młody Hank Pym
|
||
Michael A. Cook
Agent T.A.R.C.Z.Y.
|
||
Brent McGee
Strażnik przy bramie
|
||
Brian Schaeffer
Żandarm
|
||
Jamie Wedel
Sierżant prowadzący musztrę
|
||
Anthony G Breed
Młody Stan Lee
|
||
Erica Ribley
Dziewczyna w samochodzie
|
||
Monique Ganderton
Nastoletnia Proxima Midnight
|
7,0
|
|
Jim Starlin
Mężczyzna z grupy wsparcia
|
9,0
|
|
Hye Jin Jang
Japonka
|
6,0
|
|
Jack Champion
Dziecko na rowerze
|
||
Russell Bobbitt
Właściciel restauracji
|
||
Sam Hargrave
Kierowca ciężarówki
|
||
Patrick Gorman
Stary Steve Rogers
|
||
Aaron Lazar
Sobowtór Doctora Stranga
|
||
James Lin
Kucharz w restauracji
|
||
Benjamin Weaver
Kadet (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Pillsbury
Wojskowy kadet (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shaun McMillan
Wojskowy podoficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maxwell Highsmith
Wojskowy oficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Pierino Miller
Ranny biznesmen (niewymieniony w czołówce)
|
||
Floyd Anthony Johns Jr.
Wojownik Jabari (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maria Z. Wilson
Nowojorska biegaczka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Miles Webb
Naukowiec z lat 70. / Pracownik laboratorium (niewymieniony w czołówce)
|
||
Renah Gallagher
Wojskowa sekretarka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daniela Gaskie
Sierż. Gwardii Narodowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Greg Tiffan
Kadet (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jimmy Ray Pickens
Mężczyzna z grupy wsparcia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Timothy Carr
Żołnierz w mundurze polowym (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cameron Brumbelow
Agent T.A.R.C.Z.Y. (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ami Fujimoto
Japonka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Raul Alcantar
Uczeń szkoły wyższej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jacob Evans
Agent T.A.R.C.Z.Y. (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brent Moorer Gaskins
Sierżant odpowiedzialny za musztrę (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anthony B. Harris
Członek brygady antyterrorystycznej T.A.R.C.Z.Y. (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Payen
Ochroniarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Robert Taylor
Wojskowy oficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Tinsley
Wojskowy oficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Penelope Kathryn Golden
Uczennica liceum Midtown (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alexa Whitaker
Wojowniczka Jabari (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maurice P. Kerry
Strażnik króla (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Samantha Mishinski
Studentka (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Jennifer 'Ms Fer' Russell
Piesza (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kiersten Dolbec
Reporterka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Monica Mathis
Dziewczyna w samochodzie w latach 70. (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eric Patrick Cameron
Uczeń liceum Midtown (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carrie Coon
Proxima Midnight (głos) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ryan L. Price
Daniels, oficer nowojorskiej policji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jamaal Burcher
Pracownik EMS (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roe Dunkley
Strażnik króla (niewymieniony w czołówce)
|
||
Khalid Ghajji
Członek plemienia na granicy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Keith Nussbaum
Agent T.A.R.C.Z.Y. (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eric Wallace
Wojownik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daniel Callister
Naukowiec (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jay D. Kacho
Dziadek w Memorial Park (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jaylen Davis
Wakandyjczyk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Camille Kinloch
Uczennica liceum Midtown (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eric Word
Wojownik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jamel D. Chambers
Handlowiec (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nolan Ekberg
Pieszy w Nowym Jorku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steven Essani
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
José Alfredo Fernandez
Agent T.A.R.C.Z.Y. (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emelita T. Gonzalez
Czarownica o wielkiej sile (niewymieniony w czołówce)
|
||
Faith Logan
Studentka (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Jan Strasek
Wojskowy kadet (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kris Taylor
Królewski strażnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Travis Thompson
Wojskowy mechanik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mariusz Bonaszewski
Iron Man / Tony Stark (polski dubbing)
|
7,2
|
|
Piotr Grabowski
Thor (polski dubbing)
|
7,7
|
|
Grzegorz Damięcki
Bruce Banner / Hulk (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Paweł Ciołkosz
Kapitan Ameryka / Steve Rogers (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Piotr Adamczyk
Ant-Man / Scott Lang (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Wiktoria Gorodeckaja
Czarna Wdowa / Natasza Romanow (polski dubbing)
|
||
Jacek Braciak
Rocket (polski dubbing)
|
7,5
|
|
Tomasz Sapryk
James Rhodes / War Machine (polski dubbing)
|
7,1
|
|
Marcin Przybylski
Clint Barton / Hawkeye (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Jan Frycz
Thanos (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Julia Kijowska
Nebula (polski dubbing)
|
6,7
|
|
Piotr Polk
Howard Stark (polski dubbing)
|
7,4
|
|
Danuta Stenka
Starożytna (polski dubbing)
|
7,3
|
|
Joanna Jeżewska
Frigga (polski dubbing)
|
||
Jakub Gawlik
Peter Parker / Spider-Man (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Paweł Małaszyński
Peter Quill / Star-Lord (polski dubbing)
|
6,7
|
|
Mateusz Damięcki
Falcon / Sam Wilson (polski dubbing)
|
7,2
|
|
Magdalena Kumorek
Pepper Potts (polski dubbing)
|
6,7
|
|
Paulina Holtz
Gamora (polski dubbing)
|
6,5
|
|
Zdzisław Wardejn
Kierowca samochodu (Stan Lee) (polski dubbing)
|
7,2
|
|
Joanna Borer
Pracowniczka departamentu (polski dubbing)
|
||
Anna Cieślak
Dr Jane Foster (polski dubbing)
|
6,8
|
|
Olga Cybińska
Córka Tony'ego (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Maria Dębska
Carol Danvers / Kapitan Marvel (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Marta Dylewska
(polski dubbing)
|
||
Anna Gajewska
F.R.I.D.A.Y. (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Dominika Kachlik
(polski dubbing)
|
6,0
|
|
Monika Krzywkowska
Laura Burton (polski dubbing)
|
6,8
|
|
Angelika Kurowska
(polski dubbing)
|
||
Michalina Łabacz
Walkiria (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Małgorzata Prochera
(polski dubbing)
|
6,0
|
|
Aleksandra Radwan
Mantis (polski dubbing)
|
||
Magdalena Różczka
Peggy Carter (polski dubbing)
|
6,7
|
|
Lidia Sadowa
Scarlet Witch / Wanda Maximoff (polski dubbing)
|
7,5
|
|
Aneta Todorczuk
Hope van Dyne / Osa (polski dubbing)
|
6,8
|
|
Martyna Szymańska
(polski dubbing)
|
6,0
|
|
Masza Wągrocka
(polski dubbing)
|
||
Monika Węgiel
Okoye (polski dubbing)
|
||
Anna Wodzyńska
(polski dubbing)
|
6,0
|
|
Barbara Zielińska
(polski dubbing)
|
||
Bartłomiej Bobrowski
Ebony Mew (polski dubbing)
|
||
Maksymilian Bogumił
(polski dubbing)
|
5,5
|
|
Marcin Bosak
Loki (polski dubbing)
|
6,7
|
|
Bruno Bytner
Młodszy syn Clinta (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Artur Dziurman
Drax Niszczyciel (polski dubbing)
|
7,2
|
|
Oskar Hamerski
(polski dubbing)
|
||
Marcin Hycnar
James „Bucky” Barnes / Zimowy Żołnierz (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Robert Jarociński
Mały Groot (polski dubbing)
|
||
Jacek Król
Corvus Glaive (polski dubbing)
|
||
Kamil Kula
Czarna Pantera / T’Challa (polski dubbing)
|
||
Damian Kulec
(polski dubbing)
|
||
Szymon Kuśmider
Jasper Sitwell (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Grzegorz Kwiecień
Jarvis (polski dubbing)
|
||
Mateusz Kwiecień
(polski dubbing)
|
||
Jacek Lenartowicz
Red Skrull (polski dubbing)
|
||
Bernard Lewandowski
(polski dubbing)
|
7,0
|
|
Łukasz Lewandowski
Mężczyzna z grupy Steve'a (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Olgierd Łukaszewicz
Alexander Pierce / Hank Pym (polski dubbing)
|
7,2
|
|
Waldemar Modestowicz
(polski dubbing)
|
8,0
|
|
Paweł Peterman
M'Baku (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Michał Piela
Happy Hogan / Wong (polski dubbing)
|
7,4
|
|
Michał Podsiadło
(polski dubbing)
|
6,0
|
|
Kamil Pruban
(polski dubbing)
|
6,3
|
|
Szymon Roszak
(polski dubbing)
|
||
Antoni Scardina
Młody Scott Lang (polski dubbing)
|
||
Jakub Strach
(polski dubbing)
|
||
Bartosz Wesołowski
(polski dubbing)
|
5,5
|
|
Michał Żebrowski
Doktor Stephen Strange (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Michał Żurawski
Korg (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Trent Opaloch
(kierownik zdjęć)
|
9,0
|
|
Chris Adkins
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Jeremy Braben
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
|
8,0
|
|
Michael J. Coo
(główna pomoc techniczna)
|
||
Charles Crivier
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Timothy Jipping
(pomoc techniczna)
|
||
Ryan L. Lizardi
(pomoc techniczna)
|
||
K.C. Roballo
(pomoc techniczna)
|
||
Allen Robinson
(pomoc techniczna)
|
||
Justin Yard
(pomoc techniczna)
|
||
Dylan Goss
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
|
8,0
|
|
Paul Hughen
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Zavier Bolton
(pomoc techniczna)
|
||
Alexander Cruz
(pomoc techniczna)
|
||
Jeffrey Engelson
(pomoc techniczna)
|
||
Jordan Hager
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Steven Sutherland
(pomoc techniczna)
|
||
Charles Arnold
(pomoc techniczna)
|
||
Kai Wai Cheng
(pomoc techniczna) (Nowy Jork)
|
||
Christopher Crivier
(pomoc techniczna) (dodatkowe zdjęcia) (Los Angeles)
|
||
Brian Michael Hill
(pomoc techniczna)
|
||
Mitchell Andrew Lillian
(główna pomoc techniczna)
|
||
Mike Nami Jr.
(pomoc techniczna)
|
||
Brendon Phillips
(główna pomoc techniczna)
|
||
Glen Purdy
(pomoc techniczna)
|
||
Michael Shaw
(pomoc techniczna)
|
||
Jake Simmons
(pomoc techniczna)
|
||
Ray Skinner
(pomoc techniczna)
|
||
Brian Malone
(główna pomoc techniczna) (asystent) (druga ekipa)
|
||
Paul Candrilli
(główna pomoc techniczna) (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Charles Hart
(główna pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Lindsey Highland
(główna pomoc techniczna) (asystent)
|
||
R. Michael Sasser
(główna pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Alan Silvestri |
7,6
|
|
Wolfgang King
(muzyka dodatkowa)
|
||
David Bifano
(koordynator muzyczny)
|
||
Shannon Murphy
(koordynator muzyczny)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Judianna Makovsky | ||
David Butler | ||
MacKenzie Cleveland | ||
Jennifer Ashley Connell | ||
Nick Scarano
(nadzorca kostiumów)
|
||
Pete White
(Robert Downey Jr.)
|
||
Javier Arrieta | ||
Jason Blackman | ||
Kevin Boyett | ||
Charelle Bronson | ||
Tiffany Busche | ||
Javier G. Gonzalez | ||
Ana González-Dorta | ||
Nisa Kellner | ||
Michelle Liu | ||
Mike Lutz | ||
Melanie Mascioli | ||
Philip Quinn | ||
Valerie L. Rudolph | ||
Judi Stewart
(ponownie nakręcone ujęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sebastien Jutras
(farbiarz)
|
||
Haik Tateossian
(farbiarz)
|
||
Mhairi Gibb
(koordynator kostiumów) (Wielka Brytania)
|
||
Dana Schneider
(biżuteria) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
Jeffrey Ford |
9,0
|
|
Matthew Schmidt |
8,0
|
|
Cory Gath
(asystent)
|
||
Jess Jansen
(asystent)
|
||
Hector Padilla
(asystent)
|
||
Robin Buday
(asystent)
|
||
Dave Cory
(asystent)
|
||
Cassie Dixon
(asystent)
|
||
Christian Sharaf
(asystent)
|
||
Peter S. Elliot
(dodatkowy)
|
8,0
|
|
Tia Nolan
(dodatkowy)
|
7,0
|
|
Craig Tanner
(dodatkowy)
|
||
Annie Johnson
(producent digital intermediate)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Thomas Bowes
koncertmistrz
|
||
Mark Berrow
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Marianne Haynes
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Warren Zielinski
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Richard Cookson
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Clifton Harrison
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Paul Livingston
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Fergaledgar
wykonawca muzyki (instrumenty klawiszowe)
|
||
Joby Burgess
wykonawca muzyki (perkusja)
|
||
Paul Clarvis
wykonawca muzyki (perkusja)
|
||
Nicholas Bucknall
wykonawca muzyki (klarnet)
|
||
Roger Linley
wykonawca muzyki (kontrabas)
|
||
Mike Lovatt
wykonawca muzyki (trąbka)
|
||
Howard McGill
wykonawca muzyki (saksofon)
|
||
Janey Miller
wykonawca muzyki (obój)
|
||
Adrian Miotti
wykonawca muzyki (tuba)
|
||
Jamie Talbot
wykonawca muzyki (saksofon)
|
||
Pat White
wykonawca muzyki (trąbka)
|
||
Jonathan Connaught
wykonawca muzyki
|
||
Dorina Markoff
wykonawca muzyki
|
||
Rob Roots
wykonawca muzyki
|
||
Jake Walker
wykonawca muzyki
|
||
Grace Davidson
wokalista
|
||
Sarah Eyden
wokalista
|
||
Joanna Goldsmith-Eteson
wokalista
|
||
Emer McParland
wokalista
|
||
Lucy Potterton
wokalista
|
||
Dave Foster
aranżer
|
||
Mark Graham
dyrygent
|
||
Mark Graham
aranżer
|
||
London Voices
wokaliści
|
||
Alan Silvestri
dyrygent
|
7,6
|
|
Rachel Bolt
wykonawca muzyki (altówka) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruce White
wykonawca muzyki (altówka) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Mair
wykonawca muzyki (kontrabas) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Allen Walley
wykonawca muzyki (kontrabas) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Perry Montague-Mason
wykonawca muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Jennifer Bell
fryzjer osobisty: Robert Downey Jr.
|
||
Mary Castor
charakteryzator
|
||
Hil Cook
charakteryzator osobisty: Evangeline Lilly
|
||
Michelle Diamantides
główny stylista
|
||
Janine Thompson
nadzorca stylizacji
|
||
Deborah Rutherford
główny charakteryzator
|
9,0
|
|
Deborah Rutherford
nadzorca charakteryzacji (druga ekipa)
|
9,0
|
|
Amber Actaboski
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Carlton Coleman
efekty specjalne makijażu
|
||
Nancy Cummings
efekty specjalne makijażu
|
||
Derek Garcia
charakteryzator
|
||
Tim J. Hays
efekty specjalne makijażu
|
||
Jonah Levy
efekty specjalne makijażu
|
||
Robert Lugo
nadzorca stylizacji (druga ekipa) (Nowy Jork)
|
||
Taschi Lynell
fryzjer (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Gaby Macias
efekty specjalne makijażu
|
||
Anna Majewski
fryzjer
|
||
Donald McInnes
charakteryzator osobisty: Benedict Cumberbatch
|
||
Donald McInnes
fryzjer osobisty: Benedict Cumberbatch
|
||
Bart Mixon
efekty specjalne makijażu
|
9,0
|
|
Jon Moore
efekty specjalne makijażu
|
||
Bill Myer
charakteryzator osobisty: Sebastian Stan, Chris Evans
|
||
Christopher Allen Nelson
efekty specjalne makijażu
|
7,0
|
|
Valerie Patterson
charakteryzator
|
||
Robin Pritchard
efekty specjalne makijażu: Dave Bautista
|
||
Anna Quinn
główny stylista (druga ekipa)
|
||
Taylor Schulte
efekty specjalne makijażu
|
||
Briky Stone
charakteryzator
|
||
Vasilios Tanis
główny charakteryzator
|
||
Clinton Wayne
efekty specjalne makijażu
|
||
Jay Wejebe
charakteryzator osobisty: Chris Evans (dodatkowe zdjęcia)
|
||
LuAndra Whitehurst
efekty specjalne makijażu
|
||
Lauren Winegar
charakteryzator
|
||
Aida Scuffle
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dawn Turner
fryzjer
|
||
Kristin Wahl
fryzjer osobisty: Chris Evans
|
||
Scenografia | Ocena | |
Charles Wood
scenograf
|
9,0
|
|
Ray Chan
dyrektor artystyczny nadzorujący
|
8,0
|
|
Julian Ashby
dyrektor artystyczny
|
||
Thomas Brown
dyrektor artystyczny
|
||
Michaela Cheyne
dyrektor artystyczny
|
||
Nigel Churcher
dyrektor artystyczny
|
||
Jordan Crockett
dyrektor artystyczny
|
||
Jann K. Engel
dyrektor artystyczny
|
||
Beat Frutiger
dyrektor artystyczny
|
||
Matthew Gatlin
dyrektor artystyczny
|
||
Kevin Houlihan
dyrektor artystyczny
|
||
Sean Ryan Jennings
dyrektor artystyczny
|
||
Mike Stallion
dyrektor artystyczny
|
||
Brian Stultz
dyrektor artystyczny
|
||
Gurel Mehmet
dyrektor artystyczny
|
||
Mark Swain
dyrektor artystyczny
|
||
Jennifer Bash
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Shawn D. Bronson
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Kevin Gilbert
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Luke Whitelock
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Chris Arnold
projektant wnętrz
|
||
Erik Haraldsted
projektant wnętrz
|
||
Ron Mason
projektant wnętrz
|
||
Brian A. Waits
projektant wnętrz
|
||
Haisu Wang
projektant wnętrz
|
||
Timothy M. Earls
projektant wnętrz
|
||
Robert Fechtman
projektant wnętrz
|
||
Silvia Mahapatra
projektant wnętrz
|
||
Justin Trudeau
projektant wnętrz
|
||
Leslie Pope
dekorator wnętrz
|
||
Tonja Schurmann
dekorator wnętrz (Wielka Brytania)
|
||
Katelyn Cocherell
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
John David Duncan
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Claudia Bonfe
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Autumn Atkinson
rekwizytor
|
||
Mark Bialuski
główny architekt
|
||
Russell Bobbitt
główny rekwizytor
|
||
Tony Bohorquez
modelarz
|
||
Maxwell Britton
rekwizytor
|
||
Jonathan Burdeshaw
rzeźbiarz
|
||
Susan A. Burig
projektant graficzny
|
||
Michael Corrigan
rekwizytor
|
||
Hank Curtis
rekwizytor
|
||
Darrin Denlinger
scenopis obrazkowy
|
||
James Lyman Eddy
główny rekwizytor (druga ekipa)
|
||
Philip Hall
rekwizytor (dodatkowy) (asystent)
|
||
Rohan Harris
malarz
|
||
Todd Harris
scenopis obrazkowy
|
||
Zak Howell
rekwizytor
|
||
Tommy Janulis
główny rekwizytor (Nowy Jork)
|
||
Jenn Moye
projektant graficzny
|
||
Kyle S. Plowden
rekwizytor
|
||
Robert Saccenti
rekwizytor
|
||
Shawn Upthegrove
rekwizytor
|
||
Nathan Alexander
rekwizytor (asystent)
|
||
Steven Brown
rzeźbiarz
|
||
Kurtis Campbell
rekwizytor
|
||
Robert Castillo
scenopis obrazkowy
|
7,0
|
|
Ray Chan
scenograf (dodatkowe zdjęcia)
|
8,0
|
|
Robert Davis
rekwizytor
|
||
Jordan Foster
rekwizytor
|
||
James Miller
główny rzeźbiarz
|
||
Clarissa Mobley
rekwizytor
|
||
Matthew Nelson
projektant graficzny
|
||
Lisa 'Pike' Rincon
rekwizytor
|
||
Danny Rowe
rekwizytor (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Eric Sherlin
rekwizytor
|
||
Meagan Skerchock
rekwizytor
|
||
Jim Stubblefield
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Robert 'Rock' Galotti
zbrojmistrz (dodatkowe zdjęcia) (ponownie nakręcone ujęcia)
|
||
Sarah Falls
rzeźbiarz (ponownie nakręcone ujęcia)
|
||
Sarah Bicknell
rysownik
|
||
Diego de Lajonquiere
rysownik
|
||
Aoife Warren
rysownik
|
||
Allan McKay
plakacista
|
||
Aleksi Briclot
grafik koncepcyjny
|
||
Wesley Burt
grafik koncepcyjny
|
||
Davison Carvalho
grafik koncepcyjny
|
||
Paul Chandler
grafik koncepcyjny
|
||
Bob Cheshire
grafik koncepcyjny
|
||
Fausto De Martini
grafik koncepcyjny
|
||
Thomas du Crest
grafik koncepcyjny
|
||
Roberto Fernández Castro
grafik koncepcyjny
|
||
Tim Flattery
grafik koncepcyjny
|
||
Rodney Fuentebella
grafik koncepcyjny
|
||
Sean Hargreaves
grafik koncepcyjny
|
||
Tim Hill
grafik koncepcyjny
|
||
Ian Joyner
grafik koncepcyjny
|
||
Alexander Mandradjiev
grafik koncepcyjny
|
||
Jerad Marantz
grafik koncepcyjny
|
||
Iain McCaig
grafik koncepcyjny
|
||
Sonny Nguyen
grafik koncepcyjny
|
||
Josh Nizzi
grafik koncepcyjny
|
||
Karla Ortiz
grafik koncepcyjny
|
||
Andrew Reeder
grafik koncepcyjny
|
||
Phil Saunders
grafik koncepcyjny
|
||
Stephen Schirle
grafik koncepcyjny
|
||
John Staub
grafik koncepcyjny
|
||
Tully Summers
grafik koncepcyjny
|
||
Pete Thompson
grafik koncepcyjny
|
||
Ivan Weightman
grafik koncepcyjny
|
||
Seth Henderson
grafik koncepcyjny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bimpe Alliu
grafik koncepcyjny
|
||
Adam Baines
grafik koncepcyjny
|
||
Sam Balzer
grafik koncepcyjny
|
||
Pablo Domínguez
grafik koncepcyjny
|
||
Laury Guintrand
grafik koncepcyjny
|
||
Timothy Rodriguez
grafik koncepcyjny
|
||
Russell Story
grafik koncepcyjny
|
||
Gaëlle Seguillon
grafik koncepcyjny
|
||
Jeffrey Cobb
twórca rekwizytów
|
||
Derek Devers
twórca rekwizytów
|
||
Damon Fishback
twórca rekwizytów
|
||
Jason Makarovich
twórca rekwizytów
|
||
Ramin Payrovi
twórca rekwizytów
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Chad Audino
dźwięk (druga ekipa)
|
||
Tyler Blythe
dźwięk
|
||
Julian Cabrera
mikrofoniarz (dodatkowy)
|
||
Charles German
mikser (druga ekipa)
|
||
Michael Kersting
dźwięk (druga ekipa)
|
||
Daniel Laurie
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Will Loftin
mikrofoniarz (druga ekipa)
|
||
Shannon Mills
projektant dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shannon Mills
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
John Pritchett
mikser
|
||
David M. Roberts
mikrofoniarz
|
||
Carl Rohrs
mikser
|
||
Matt Aston
mikrofoniarz
|
||
Greg Crawford
mikser postsynchronu (Atlanta)
|
||
Matt Derber
mikrofoniarz (druga ekipa)
|
||
David Farmer
projektant dźwięku
|
||
Christopher Flick
nadzorca imitacji
|
||
Nia Hansen
projektant dźwięku
|
||
Tom Johnson
mikser ponownego nagrania
|
||
Christian Joyce
mikser (druga ekipa) (Wielka Brytania)
|
||
Jeff King
mikser ponownego nagrania (asystent)
|
||
Kate Morath
mikrofoniarz (druga ekipa) (Wielka Brytania)
|
||
Samson Neslund
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Dan O'Connell
imitator dźwięku
|
||
Jesse Parker
dźwięk (druga ekipa)
|
||
Juan Peralta
mikser ponownego nagrania
|
||
Jacob Riehle
montaż dialogów
|
||
Shelley Roden
imitator dźwięku
|
||
Johnny Kubelka
mikser
|
||
Beau Williams
mikser (druga ekipa)
|
||
Dave Jordan
nadzorca muzyki
|
||
Tom Kramer
montaż muzyki
|
||
Nashia Wachsman
montaż muzyki
|
||
Anele Onyekwere
montaż muzyki
|
||
Lee Orloff
mikser (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Mateusz Michniewicz
dźwięk (polski dubbing)
|
||
John Barrett
operator muzyki
|
||
Stefano Civetta
technik muzyki (asystent)
|
||
Peter Cobbin
operator muzyki
|
||
Steve Durkee
nadzorca muzyki
|
||
Steve Durkee
nadzorujący montaż muzyki
|
||
Tim Lauber
operator muzyki
|
||
Kirsty Whalley
montaż muzyki
|
||
Dennis S. Sands
mikser muzyki
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Roman Remer
koordynator efektów specjalnych (Wielka Brytania)
|
8,0
|
|
Morgan Guynes
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Kenneth Van Order
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Naamã Felipe
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Joel Mitchell
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Daniel Sudick
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Steven Carlton Ficke
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Ben Woodworth
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Gareth Wingrove
nadzorca efektów specjalnych (druga ekipa)
|
9,0
|
|
Hannah Kang
efekty specjalne
|
||
David Merritt
efekty specjalne
|
||
Christopher Pearce
efekty specjalne
|
||
Scott Dwyer
pirotechnik
|
7,0
|
|
Keith Haynes
technik
|
||
Curtis Iggulden
technik
|
||
Allison Gainza
technik
|
||
David Boucher
technik
|
||
Marshall T. Broyles
technik
|
||
Charles Cooley
technik
|
9,0
|
|
Matt Dengel
technik
|
||
Darin O'Neill
technik
|
||
Michael A. Tice
technik
|
7,0
|
|
Kenneth Spivey
technik
|
||
Joel Studer
technik
|
7,0
|
|
Michael Berzsenyi
technik
|
||
Shawn Windisch
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Sarah Finn
dobór obsady
|
||
Tara Feldstein
dobór obsady (Atlanta)
|
||
Chase Paris
dobór obsady (Atlanta)
|
||
Molly Doyle
dobór obsady (asystent)
|
||
Nicholas A. Mudd
dodatkowy dobór obsady
|
||
Jason B. Stamey
dodatkowy dobór obsady
|
||
Alex Cody
dodatkowy dobór obsady (Nowy Jork)
|
||
Brad Bittner
dobór obsady (dodatkowe zdjęcia) (Los Angeles)
|
||
Johnny Gidcomb
dobór głosu
|
||
Monique Ganderton
koordynator kaskaderów
|
7,0
|
|
Sam Hargrave
koordynator kaskaderów
|
||
Chris Barnes
koordynator kaskaderów (Nowy Jork)
|
||
Michael Hugghins
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
|
||
Greg Rementer
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Daniel Hernandez
koordynator walk
|
||
James Young
koordynator walk
|
||
Kelly Bellini
kaskader dublujący: Pom Klementieff
|
||
Martin De Boer
kaskader dublujący: Benedict Cumberbatch
|
||
Glenn Foster
kaskader dublujący: Robert Downey Jr.
|
||
Bobby Holland Hanton
kaskader dublujący: Chris Hemsworth
|
8,0
|
|
Daniel Hargrave
kaskader dublujący: Chris Evans
|
||
Crystal Michelle
kaskader dublujący: Letitia Wright
|
||
Chris Romrell
kaskader dublujący: Chris Pratt
|
||
Rob de Groot
kaskader dublujący: Dave Bautista
|
||
Akihiro Haga
kaskader dublujący: Hiroyuki Sanada
|
||
Bethany Levy
kaskader dublujący: Zoe Saldana
|
||
Kyle Mclean
kaskader dublujący: Jeremy Renner
|
||
Joanna Bennett
kaskader dublujący: Brie Larson
|
||
Guy Fernandez
kaskader dublujący: Winston Duke
|
||
Jason Charles Hill
kaskader dublujący: Chris Evans
|
||
Heidi Moneymaker
kaskader dublujący: Scarlett Johansson
|
6,0
|
|
Corrina Roshea
kaskader dublujący: Pom Klementieff
|
6,0
|
|
Erik Schultz
kaskader dublujący: Chris Hemsworth
|
||
Joanna Bennett
kaskader dublujący: Karen Gillan (dodatkowy)
|
||
Jess Durham
kaskader dublujący: Karen Gillan (dodatkowy)
|
||
Rebecca Bujko
kaskader dublujący: Scarlett Johansson (dodatkowy)
|
||
Shauna Galligan
Gwyneth Paltrow / Karen Gillan / kaskader dublujący: Brie Larson
|
||
C.C. Ice
kaskader dublujący
|
||
Jennifer Badger
kaskader dublujący
|
||
James Young
kaskader dublujący
|
||
Gee Alexander
kaskader
|
||
Jennifer Badger
kaskader
|
||
Danya Bateman
kaskader
|
||
Jwaundace Candece
kaskader
|
||
Donny Carrington
kaskader
|
||
Hymnson Chan
kaskader
|
||
Tye Claybrook Jr.
kaskader
|
||
Tom Culler
kaskader
|
||
Keith Splinter Davis
kaskader
|
||
Holland Diaz
kaskader
|
||
Josh Diogo
kaskader
|
||
Justin Dobies
kaskader
|
||
Denisha Gillespie
kaskader
|
||
Ryan Green
kaskader
|
||
Carlos Guity
kaskader
|
||
Maria Hippolyte
kaskader
|
||
Jacob Hugghins
kaskader
|
||
Scott Hunter
kaskader
|
||
James Hutchison III
kaskader
|
||
C.C. Ice
kaskader
|
||
Kirk A. Jenkins
kaskader
|
||
Floyd Anthony Johns Jr.
kaskader
|
||
Will Leong
kaskader
|
||
Jefferson Lewis
kaskader
|
||
Scott Loeser
kaskader
|
||
Adam Lytle
kaskader
|
||
Dave Macomber
kaskader
|
||
Julia Maggio
kaskader
|
||
Spencer Mulligan
kaskader
|
||
John Nania
kaskader
|
||
Paul Andrew O'Connor
kaskader
|
||
Woon Young Park
kaskader
|
||
Gary Peebles
kaskader
|
||
Nathaniel Perry
kaskader
|
||
Lloyd Pitts
kaskader
|
||
Jénel Stevens
kaskader
|
||
Diandra Stoddard
kaskader
|
||
Phedra Syndelle
kaskader
|
||
Mark Tearle
kaskader
|
||
Aaron Toney
kaskader
|
6,0
|
|
Tony Vo
kaskader
|
||
Thom Khoury Williams
kaskader
|
||
Michael Yahn
kaskader
|
||
Keil Oakley Zepernick
kaskader
|
||
Alvin Chon
kaskader
|
6,0
|
|
Harry Corrigan
kaskader
|
||
Shai Debroux
kaskader
|
||
Paul Doyle
kaskader
|
||
Stephane Feruch
kaskader
|
||
Jachin JJ Myers
kaskader
|
||
Meredith Richardson
kaskader
|
||
Maya Santandrea
kaskader
|
||
Brandon M. Shaw
kaskader
|
||
Anthony Vincent
kaskader
|
||
Nate Andrade
kaskader
|
||
Christopher 'Critter' Antonucci
kaskader
|
6,0
|
|
Ben Aycrigg
kaskader
|
||
Riley Barnes
kaskader
|
||
Carrie Bernans
kaskader
|
||
Mustafa Beyter
kaskader
|
||
Felix Betancourt
kaskader
|
||
Gianni Biasetti Jr.
kaskader
|
||
Elisabeth P. Carpenter
kaskader
|
||
Jess Durham
kaskader
|
||
Jazzy Ellis
kaskader
|
||
Mark Fisher
kaskader
|
||
Lydia Hand
kaskader
|
||
Mark R. Miscione
kaskader
|
||
Jimmy Hart
kaskader
|
||
Damita Jane Howard
kaskader
|
6,0
|
|
Sarah Irwin
kaskader
|
||
Tim James
kaskader
|
||
Michael Jamorski
kaskader
|
||
Eric Linden
kaskader
|
||
Tim McAdams
kaskader
|
6,0
|
|
Niko Nedyalkov
kaskader
|
||
Jane Oshita
kaskader
|
||
Leesa Pate
kaskader
|
||
Michelle Rose
kaskader
|
||
R. Matthew Scheib
kaskader
|
||
Erik Schultz
kaskader
|
||
Bruce Anthony Shepperson
kaskader
|
||
Joseph Singletary
kaskader
|
||
Robert Daniel Souris
kaskader
|
||
Jackson Spidell
kaskader
|
||
Tyler J Tiffany
kaskader
|
||
Robert Tinsley
kaskader
|
||
Todd Warren
kaskader
|
||
Niahlah Hope
kaskader
|
||
Khalid Ghajji
kaskader (ponownie nakręcone ujęcia)
|
||
Marie Mouroum
kaskader
|
||
Granger Summerset II
kaskader
|
||
Mark Tearle
układacz
|
||
Amanda Fordham
dubler: Scarlett Johansson
|
||
Briana LaChelle Lantz
dubler: Gwyneth Paltrow
|
||
Jessica Walker
dubler: Brie Larson
|
||
Nev Smith
dubler
|
||
Eli Logue
dubler
|
||
Jared Leland Gore
dubler
|
||
Tracie Garrison
dubler
|
||
Grace Marie Williams
dubler
|
6,0
|
|
Jim Templar
dubler
|
||
Jody Cieutat
dubler
|
||
Qualen Bradley
dubler
|
||
Amanda Fordham
dubler (dodatkowy)
|
||
Marco La Torre
główny animator
|
||
Terence Bannon
główny animator
|
||
Ellen Hoffmann
główny animator
|
||
Juan Sebastian Niño Florez
główny animator
|
||
Magali Barbé
główny animator
|
||
Marc Calvelo
główny animator
|
||
Peter Chen
główny animator
|
||
Ryan Cronin
główny animator
|
||
Vincent Désilets
główny animator
|
||
Robert Hemmings
główny animator
|
||
Matteo Sanna
główny animator
|
||
Simon Wottge
główny animator
|
||
Eamonn Butler
nadzorca animacji
|
||
Robert Hemmings
nadzorca animacji
|
||
Sidney Kombo
nadzorca animacji
|
||
Michael Lum
nadzorca animacji
|
||
Kevin Martel
nadzorca animacji
|
||
Thomas Ward
nadzorca animacji
|
||
Ben Wiggs
nadzorca animacji
|
||
Daniel Broverman
animator
|
||
Stephen A. Buckley
animator
|
||
Manjoe Chan
animator
|
||
Alessandro Ciucci
animator
|
||
Isaac Marcos Gonzalez
animator
|
||
Alexis Kerjosse
animator
|
||
Brad Share
animator
|
||
Heriyanto Tio
animator
|
||
Javier Cimentada
animator
|
||
Cecile Dubois-Herry
animator
|
||
Tony Flemming
animator
|
||
Camilo Duarte Franco
animator
|
||
Rodrigo Guerrero
animator
|
||
Cihan Kiliccioglu
animator
|
||
Brad Lincoln
animator
|
||
Dave Logan
animator
|
||
Yuhon Ng
animator
|
||
Lukas Niklaus
animator
|
||
Lin Ren
animator
|
||
Martin Rossi
animator
|
||
Jason Walmsley
animator
|
||
Seckin Yalin
animator
|
||
Luca Cantani
animator
|
||
Lee Cashmore
animator
|
||
Michael Chen
animator
|
||
James Farrington
animator
|
||
Karin Mattsson
animator
|
||
Roberto Raio
animator
|
||
Kimberley Watts
animator
|
||
Joffrey Zeitouni
animator
|
||
Daniel Hernandez
koordynator scen walki
|
||
James Young
koordynator scen walki
|
||
Pat Bonnavanno
menedżer obiektów zdjęciowych (Filipiny)
|
||
Duncan Broadfoot
menedżer obiektów zdjęciowych (Wielka Brytania)
|
||
Lindsey Powell
menedżer obiektów zdjęciowych (Wielka Brytania)
|
||
Aurelia Thomas
menedżer obiektów zdjęciowych (Wielka Brytania)
|
||
Ted Alvarez
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Josh Dillard
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Christian Lopez
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Dustin Pitan
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Jason Wolf
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Nancy Wong
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Matt Risebrow
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Chris Cameron
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Chris Cloud
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Leila Nurse
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Dianne Gramling
inżynier oprogramowania
|
||
Lee Gramling
inżynier oprogramowania
|
||
Jamie McCarter
inżynier oprogramowania
|
||
Elmar Bragi Einarsson
dyrektor techniczny
|
||
Xian Guan
dyrektor techniczny
|
||
Mikhail Gubkin
dyrektor techniczny
|
||
Melanie Guerreiro
dyrektor techniczny
|
||
Skeel Lee
dyrektor techniczny
|
||
Arnaud Malherbe
dyrektor techniczny
|
||
Xavier Martin
dyrektor techniczny
|
||
Josh Methven
dyrektor techniczny
|
||
David Moraton
dyrektor techniczny
|
||
Miguel A. Salek
dyrektor techniczny
|
||
Brian Silva
dyrektor techniczny
|
||
Paul Amiras
dyrektor techniczny
|
||
AnnapureddyBhaskerreddy
dyrektor techniczny
|
||
Dan Ayling
dyrektor techniczny
|
||
Carlo Alberto Bagliolid
dyrektor techniczny
|
||
Philip Ballinger
dyrektor techniczny
|
||
Sebastian Becker
dyrektor techniczny
|
||
Olivier Beierlein
dyrektor techniczny
|
||
Natasha Belle
dyrektor techniczny
|
||
Shidhyesh Bhogle
dyrektor techniczny
|
||
Debaprasad Bhowmik
dyrektor techniczny
|
||
Leonardo Bianchi
dyrektor techniczny
|
||
Fabrizia Bonaventura
dyrektor techniczny
|
||
Swapnil Borawake
dyrektor techniczny
|
||
Zakaria Boumediane
dyrektor techniczny
|
||
Ottaviano Brando
dyrektor techniczny
|
||
Jack Brown
dyrektor techniczny
|
||
Felix Bucella
dyrektor techniczny
|
||
Joan Buhigas
dyrektor techniczny
|
||
Yogendra Bundela
dyrektor techniczny
|
||
Jake Burstein
dyrektor techniczny
|
||
Rafael Rey Camacho
dyrektor techniczny
|
||
Pedro Casavecchia
dyrektor techniczny
|
||
Johnny Chan
dyrektor techniczny
|
||
Andy Cuthbert
dyrektor techniczny
|
||
Marco D'Ambros
dyrektor techniczny
|
||
Tom de Landsheere
dyrektor techniczny
|
||
Kevin Delaurent
dyrektor techniczny
|
||
Jeroen Desmet
dyrektor techniczny
|
||
Santosh Kumar Dey
dyrektor techniczny
|
||
Pranay Dharmapuri
dyrektor techniczny
|
||
Matteo Dogliotti
dyrektor techniczny
|
||
Rosie Draper
dyrektor techniczny
|
||
Jack Elworthy
dyrektor techniczny
|
||
Carl Fairweather
dyrektor techniczny
|
||
Kristin Farrensteiner
dyrektor techniczny
|
||
Patrick Finn
dyrektor techniczny
|
||
Nicola Fontana
dyrektor techniczny
|
||
Ludovic Fouche
dyrektor techniczny
|
||
Julien Fradin
dyrektor techniczny
|
||
Sven Fraeys
dyrektor techniczny
|
||
William Gabriele
dyrektor techniczny
|
||
Saurabh Gandhi
dyrektor techniczny
|
||
Madhura Gangan
dyrektor techniczny
|
||
Sebastian Gaspar
dyrektor techniczny
|
||
Ahmed Ghazy
dyrektor techniczny
|
||
Bryant Hardwick
dyrektor techniczny
|
||
Tundi Heveli
dyrektor techniczny
|
||
Andre Hitsøy
dyrektor techniczny
|
||
Chris Hogstead
dyrektor techniczny
|
||
Julie Holmes
dyrektor techniczny
|
||
Mark L. Holmes
dyrektor techniczny
|
||
Kolja Huebschmann
dyrektor techniczny
|
||
Chris Huland
dyrektor techniczny
|
||
Ng Cheuk-Yung Jayde
dyrektor techniczny
|
||
Hugh Johnson
dyrektor techniczny
|
||
Lewis Jones
dyrektor techniczny
|
||
Guillaume Julien
dyrektor techniczny
|
||
Sushant Kadam
dyrektor techniczny
|
||
Stephen Karl
dyrektor techniczny
|
||
David Kirchner
dyrektor techniczny
|
||
Jessica Koubi
dyrektor techniczny
|
||
Annurup Kumaar
dyrektor techniczny
|
||
Dominique Kwiek
dyrektor techniczny
|
||
Allyn Lawson
dyrektor techniczny
|
||
Joe Leveson
dyrektor techniczny
|
||
Hugo Leygnac
dyrektor techniczny
|
||
Pierson Lippard
dyrektor techniczny
|
||
Hans Lösche
dyrektor techniczny
|
||
Ioanna Mailli
dyrektor techniczny
|
||
Matteo Marchetti
dyrektor techniczny
|
||
Christoph Matthiesen
dyrektor techniczny
|
||
Arnaud Mavoka-Isana
dyrektor techniczny
|
||
Ruben Mayor
dyrektor techniczny
|
||
Mark McNicholl
dyrektor techniczny
|
||
Ben Mendoza
dyrektor techniczny
|
||
Felix Menguy
dyrektor techniczny
|
||
Vinayak More
dyrektor techniczny
|
||
Thomas Newbury
dyrektor techniczny
|
||
Nikith
dyrektor techniczny
|
||
Abdelkader Nouar
dyrektor techniczny
|
||
Simon Ohler
dyrektor techniczny
|
||
Nikhil Parab
dyrektor techniczny
|
||
Michael Parker
dyrektor techniczny
|
||
Hunter Parks
dyrektor techniczny
|
||
Kaustubh Patil
dyrektor techniczny
|
||
Emanuele Pescatori
dyrektor techniczny
|
||
Carlos Pfister
dyrektor techniczny
|
||
Anastasia Pirchio
dyrektor techniczny
|
||
Dominik Pott
dyrektor techniczny
|
||
Maik Pham Quang
dyrektor techniczny
|
||
Pralay Ramteke
dyrektor techniczny
|
||
RaviKota
dyrektor techniczny
|
||
Adam Redhead
dyrektor techniczny
|
||
Simon Renaud
dyrektor techniczny
|
||
Emeric Saint-Germain
dyrektor techniczny
|
||
Abhishek Sarkar
dyrektor techniczny
|
||
Viren Shah
dyrektor techniczny
|
||
Arpit Shukla
dyrektor techniczny
|
||
Fabio Siino
dyrektor techniczny
|
||
Abhay Singh
dyrektor techniczny
|
||
Federico Stefanini
dyrektor techniczny
|
||
Mika Strijdonk
dyrektor techniczny
|
||
Hantong Tang
dyrektor techniczny
|
||
Rachel Tay
dyrektor techniczny
|
||
Vincent Techer
dyrektor techniczny
|
||
Ben Thomas
dyrektor techniczny
|
||
Rupert Thorpe
dyrektor techniczny
|
||
Imre Toke
dyrektor techniczny
|
||
Alex P. Twigg
dyrektor techniczny
|
||
Imre Tüske
dyrektor techniczny
|
||
Reuben Uy
dyrektor techniczny
|
||
Akshay Vichare
dyrektor techniczny
|
||
Guillaume Vieugue
dyrektor techniczny
|
||
Johan Walfridson
dyrektor techniczny
|
||
Yukun Wang
dyrektor techniczny
|
||
Florian Werzinski
dyrektor techniczny
|
||
Luke Wilde
dyrektor techniczny
|
||
Yak Hong Yung
dyrektor techniczny
|
||
Dan DeLeeuw
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Matt Aitken
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Trent Claus
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Russell Earl
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Jamie Hallett
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Stuart Penn
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Kelly Port
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Simon Stanley-Clamp
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Doug Appleton
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Stephane Ceretti
nadzorca efektów wizualnych (druga ekipa)
|
||
Christopher Finley
koordynator efektów wizualnych
|
||
Isabel Arboleya
koordynator efektów wizualnych
|
||
Richard Binnington
koordynator efektów wizualnych
|
||
Jane Ellis
koordynator efektów wizualnych
|
||
Peter Olliff
koordynator efektów wizualnych
|
||
Margaux Peach
koordynator efektów wizualnych
|
||
Tamar Shaham
koordynator efektów wizualnych
|
||
Matina Skouteri
koordynator efektów wizualnych
|
||
Kat Turner
koordynator efektów wizualnych
|
||
Tess Marshall
koordynator efektów wizualnych (asystent)
|
||
Steve Braggs
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Megan Dolman
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Himaram Mandali
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Katie Morris
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Olivier Van Zeveren
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jason Lanier Brown
efekty cyfrowe
|
||
Emily Denker
montaż efektów wizualnych
|
||
Jen Underdahl
producent efektów wizualnych
|
||
Phil Mallon
dubler (niewymieniony w czołówce)
|
||
William Newirth
kierownik produkcji efektów wizualnych (asystent)
|
||
Adam Castro
prowadzący ostrość
|
||
Louie DeMarco
prowadzący ostrość (druga ekipa)
|
||
Alessandro Di Meo
prowadzący ostrość (druga ekipa)
|
||
Austin English
operator kamery (asystent)
|
||
Tim Fabrizio
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Tim Fabrizio
operator steadicam
|
||
Kent Harvey
operator kamery
|
||
Matthew Haskins
operator kamery (asystent)
|
||
Walrus J.U.I.C.E. Howard
prowadzący ostrość (druga ekipa)
|
||
Abbie Knights
elektryk
|
||
Nicholas Leone
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Sarah Levy
operator kamery (dodatkowy)
|
||
Richard Masino
prowadzący ostrość (druga ekipa)
|
||
Taylor Matheson
prowadzący ostrość
|
||
Maurice K. McGuire
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Saul McSween
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Sean Hunter Moe
prowadzący ostrość
|
||
Jeff Murrell
oświetlenie
|
||
Sean Ricigliano
operator kamery
|
||
George Selden
oświetlenie (Nowy Jork)
|
||
Daniel Wurschl
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Richard Castro
księgowy produkcji
|
||
Lindsey Ellis
księgowy (asystent)
|
||
Daniella LaGraff
księgowy (asystent)
|
||
Jeffrey Neumeier
księgowy (asystent)
|
||
Kim Ronstadt
księgowy (asystent)
|
||
Michele Wright
księgowy (asystent) (ponownie nakręcone ujęcia)
|
||
Zack Bradford
księgowy
|
||
Cindy Howe Cockburn
księgowy
|
||
Elle Davida
księgowy (asystent)
|
||
Jamie Fleming
księgowy (asystent)
|
||
Talia Leone
księgowy
|
||
Dexter W. Mills
księgowy (asystent)
|
||
Matthew Miskell
księgowy (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Monica Ng
księgowy (asystent)
|
||
Terry Notary
choreograf
|
||
David Romano
księgowy
|
||
Victor Almela
zecer
|
||
Juan Alonso
zecer
|
||
Pedro Andrade
główny zecer
|
||
Rob Andrews
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Alexandre Bain
zecer
|
||
Heath Baker
zecer
|
||
Tommy Barry
efekty wizualne
|
||
Jenny Basen
producent efektów wizualnych
|
||
Nicolas Beaufays
zecer
|
||
James Bell
efekty wizualne
|
||
Chris Berry
zecer
|
||
Jarnail Bhachu
zecer
|
||
Sudeepto Bose
główny zecer
|
||
Paul Chapman
główny zecer
|
||
Erik Bruhwiler
zecer
|
||
Jennifer Burke
zecer
|
||
Jake Bush
efekty wizualne
|
||
Miguel Carballal
zecer
|
||
Helen Carr
zecer
|
||
Edward Catley
układ graficzny
|
||
Dmitrijs Cernagovs
efekty wizualne
|
||
Anwei Chen
producent efektów wizualnych
|
||
Aleksei Chernogorod
nadzorca komponowania
|
||
Carlos Ciudad
producent efektów wizualnych
|
||
Stephanie Cooper
zecer
|
||
David Cordon
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Ben Cowell-Thomas
efekty wizualne
|
||
Aaron Cubis
montaż efektów wizualnych
|
||
Ken Dailey
producent efektów wizualnych
|
||
Lorelei David
montaż efektów wizualnych
|
||
Agueda Del Castillo
główny zecer
|
||
Nicolas Derory
zecer
|
||
Kadir Can Eksi
efekty wizualne
|
||
Dan Enstrom
zecer
|
||
Jenn Epstein
główny zecer
|
||
Katherine Farrar Bluff
producent efektów wizualnych
|
||
Andrew Fensom
główny zecer
|
||
Bruno Fernandes
główny zecer
|
||
Igor Fiorentini
główny zecer
|
||
Richard Fox
zecer
|
||
Zachary Freiberg
efekty wizualne
|
||
Borja Fuste
zecer
|
||
Aron Galabuzi
zecer
|
||
Geoffroy Givry
główny zecer
|
||
Mark Gordon
główny zecer
|
||
Venetia Hadley
główny zecer
|
||
Lindsay Hallett
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Alex Hanneman
zecer
|
||
Travis Harkleroad
efekty wizualne
|
||
Daniel Harkness
główny zecer
|
||
Dan Harrod
główny zecer
|
||
Peter Herlein
główny zecer
|
||
Julian Howard
układ graficzny
|
||
Joe Howes
efekty wizualne
|
||
Zave Jackson
nadzorca komponowania
|
||
Jan Jinda
efekty wizualne
|
||
Abhinaw John
efekty wizualne
|
||
Kimberly Julien
efekty wizualne
|
||
Mark Julien
zecer
|
||
Lukas Kampichler
zecer
|
||
Eric Kasanowski
nadzorca komponowania
|
||
Abbie Kennedy
układ graficzny
|
||
Patrick Kilgallon
układ graficzny
|
||
Oliver Kirchhoff
układ graficzny
|
||
Matthias Klein
główny zecer
|
||
Mélanie Le Bloa
zecer
|
||
Christopher Learmonth
montaż efektów wizualnych
|
||
Danny Lee
zecer
|
||
Marco Lee
efekty wizualne
|
||
Julien Legay
efekty wizualne
|
||
Vitor Libardi
efekty wizualne
|
||
Lara Lom
producent efektów wizualnych
|
||
Daniel Long
zecer
|
||
Hannah Long
montaż efektów wizualnych
|
||
Lucy Luong
układ graficzny
|
||
Miguel Macaya
główny zecer
|
||
Riccardo Mascia
zecer
|
||
Samantha McConnell
zecer
|
||
Leon Mccormick
efekty wizualne
|
||
Owen McGonigle
efekty wizualne
|
||
Himanshu Meena
układ graficzny
|
||
Michael Melchiorre
nadzorca komponowania
|
||
Ben Mendoza
układ graficzny
|
||
Maurice Miller
zecer
|
||
Vinayak More
efekty wizualne
|
||
Helen Newby
główny zecer
|
||
Harry Nichols
dyrektor techniczny (asystent)
|
||
Thomas Nittmann
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Michelangelo Neri Orliani
nadzorca komponowania
|
||
Alexandros Papasozomenos
efekty wizualne
|
||
Massimo Pasquetti
główny zecer
|
||
Chris Petts
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Alessandro Pieri
zecer
|
||
Danny Popovic
główny zecer
|
||
Francisco Ramirez
montaż efektów wizualnych
|
||
Vijay Bharath Reddy
główny zecer
|
||
Diego Riestra
zecer
|
||
Wesley Roberts
zecer
|
||
Francesco Russo
zecer
|
||
Anna Samuel
efekty wizualne
|
||
Gonzalo Sanchez
główny zecer
|
||
Miguel Santana da Silva
zecer
|
||
Steve Sauers
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Andrew Savinskiy
zecer
|
||
David Schott
modelarz cyfrowy
|
||
Shaun Scott
grafik komputerowy
|
||
Jason Selfe
zecer
|
||
Leona Sharkey
efekty wizualne
|
||
Sam Sloan
zecer
|
||
Edmond Smith III
efekty wizualne
|
||
Doug Spilatro
efekty wizualne
|
||
Tim Stern
zecer
|
||
Andy Stevens
montaż efektów wizualnych
|
||
Balázs Sántha
zecer
|
||
Werner Ten Hoeve
zecer
|
||
Brian Thomason
efekty wizualne
|
||
Zelda Tinska
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Adam Trowse
główny zecer
|
||
Nicolas Valente
zecer
|
||
Devendra Verma
zecer
|
||
David Vivaldini
zecer
|
||
Adam Walker
efekty wizualne
|
||
William Marshall Wilkinson
montaż efektów wizualnych
|
||
Blake Winder
nadzorca komponowania
|
||
Mark S. Wright
montaż efektów wizualnych
|
||
Rebecca Hung Han Yun
efekty wizualne
|
||
James Pyper
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Garrett
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Daniel Guadalupe
prowadzący ostrość
|
||
Geoffrey Haley
operator steadicam
|
||
Annabelle Nutt
oświetlenie
|
||
Nikhil Paniz
operator kamery
|
||
Zach Steele
oświetlenie
|
||
Jan Strasek
kaskader
|
||
Beverly Abbott
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Hayley Adams
układ graficzny
|
||
Matthew Adams
główny zecer
|
||
Brian J. Alvarez
efekty wizualne
|
||
Nolan Aldridge
oświetlenie (technik)
|
||
Kyle Z. Anderson
oświetlenie (technik)
|
||
Henry Cantor
oświetlenie (technik)
|
||
Thomas M. Dangcil
oświetlenie (technik)
|
||
Ross Grimshaw
oświetlenie (technik) (Wielka Brytania)
|
||
Jonathan Irizarry
oświetlenie (technik)
|
||
Brad Irvin
oświetlenie (technik)
|
||
Jeff LaBaume
oświetlenie (technik) (druga ekipa)
|
||
Lorne MacDougall
oświetlenie (technik)
|
||
Jonny Mackenzie
oświetlenie (technik)
|
||
Joseph Mason
oświetlenie (technik) (druga ekipa)
|
||
Scott Medcalf
oświetlenie (technik)
|
||
David Oliveros
oświetlenie (technik)
|
||
Louis Rendemonti
oświetlenie (technik) (druga ekipa)
|
||
Silas Robinson
oświetlenie (technik) (ponownie nakręcone ujęcia)
|
||
Jonathan Terpstra
oświetlenie (technik) (druga ekipa)
|
||
Garry Thomson
oświetlenie (technik)
|
||
Mitchell Ursetta
oświetlenie (technik)
|
||
Jerry Wheat
oświetlenie (technik)
|
||
Gerard Carmichael III
oświetlenie (technik) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lydia Aguilar
zecer
|
||
Atyeb Ahmed
zecer
|
||
Silvio Alberti
zecer
|
||
Ryan Allen
zecer
|
||
Terence Alvares
zecer
|
||
Anuj Anand
zecer
|
||
Luke Armstrong
zecer
|
||
Adam Arnot
zecer
|
||
Gilberto Arpioni
zecer
|
||
Thomas Bacanu
zecer
|
||
William Barkus
zecer
|
||
Cédric Battude
zecer
|
||
Sabina Bihlmaier
zecer
|
||
Sudeepto Bose
zecer
|
||
Amelia Braekke-Dyer
zecer
|
||
John Brennick
zecer
|
||
Naomi Butler
zecer
|
||
Chris Cabrera
zecer
|
||
Adriano Calafiore
zecer
|
||
Rafael Caraballo
zecer
|
||
Po Yan Chan
zecer
|
||
Avdhesh Chaudhary
zecer
|
||
Rosemary Chester
zecer
|
||
Shravan Choudaripeta
zecer
|
||
Erik Classen
zecer
|
||
Francesco Cosatti
zecer
|
||
Ruxandra Cristoiu
zecer
|
||
Agueda Del Castillo
zecer
|
||
Thomas Devereaux
zecer
|
||
Spencer Dinney
zecer
|
||
Julianne Dome
zecer
|
||
Graham Dorey
zecer
|
||
George Douglas
zecer
|
||
Peter Dudley
zecer
|
||
John Durney
zecer
|
||
Matt Eaton
zecer
|
||
Jenn Epstein
zecer
|
||
Jason Evanko
zecer
|
||
Andrew Fensom
zecer
|
||
Bruno Fernandes
zecer
|
||
Igor Fiorentini
zecer
|
||
Kelly Fischer
zecer
|
||
Jack Fisher
zecer
|
||
Kyoko Fukushima
zecer
|
||
Geoffroy Givry
zecer
|
||
Mark Gordon
zecer
|
||
Venetia Hadley
zecer
|
||
Jiten Harkhani
zecer
|
||
Daniel Harkness
zecer
|
||
Dan Harrod
zecer
|
||
Peter Herlein
zecer
|
||
Mike Hill
zecer
|
||
Heather Hoyland
zecer
|
||
Sabine Janetzka
zecer
|
||
Helen Johnson
zecer
|
||
Andrew Kinnear
zecer
|
||
Terry Klopfenstein
zecer
|
||
Alana Kochno
zecer
|
||
Pascale Lamoureux-Miron
zecer
|
||
Sam Lee
zecer
|
||
Erwan Leroy
zecer
|
||
Ariel Levental
zecer
|
||
Falk Lude
zecer
|
||
Miguel Macaya
zecer
|
||
Peter Machuca
zecer
|
||
Joseph Madurski
zecer
|
||
Sarah Marikar
zecer
|
||
Natalia Matveenko
zecer
|
||
Steve McGee
zecer
|
||
Brooke McGowan
zecer
|
||
Adrian Metzelaar
zecer
|
||
John Moffett
zecer
|
||
Eroc Moralls
główny zecer
|
||
Ricardo Musch
zecer
|
||
Ankit Naruka
zecer
|
||
Vinh Nguyen
zecer
|
||
Jonathan Nordlöf
zecer
|
||
Yvonne Oh
zecer
|
||
Lucas Pascale-Pallotta
zecer
|
||
Matthew Patience
zecer
|
||
Jeff Penick
zecer
|
||
Cindy Perez
zecer
|
||
Jason Phua
zecer
|
||
Ezra Pike
zecer
|
||
Matthew W.B. Plummer
zecer
|
||
Danny Popovic
zecer
|
||
Mayuresh Powar
zecer
|
||
Sathya Rajarajan
zecer
|
||
Brett Reyenger
zecer
|
||
Vishal Shinde
zecer
|
||
Calvin Romeyn
zecer
|
||
Gonzalo Sanchez
zecer
|
||
Hannes Sap
zecer
|
||
Jason Adam Schaefer
zecer
|
||
Rommel Shamoun
zecer
|
||
Joseph Silva
zecer
|
||
Eva Snyder
zecer
|
||
Jitendra Soni
zecer
|
||
Jason Summersgill
zecer
|
||
Jeremiah Sweeney
zecer
|
||
Michael J. Sweetser
zecer
|
||
Sokratis Synitos
zecer
|
||
Anne-Sofie Tholander
zecer
|
||
Ruggero Tomasino
zecer
|
||
Joseph Tsang
zecer
|
||
Debesh Upadhyay
zecer
|
||
Justin van der Lek
zecer
|
||
Marjolein Verheij
zecer
|
||
Robin Walsh
zecer
|
||
Jenny Wan
zecer
|
||
Will Wright
zecer
|
||
William G. Wright
zecer
|
||
Riasat Manzoor
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sébastien Nebout
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ben Tillmann
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Milani
oświetlenie (asystent)
|
||
Bryan Pennington
konsultant
|
||
Coral D'Alessandro
konsultant
|
||
Vincent Frei
konsultant
|
||
Brock T. Charde
konsultant
|
||
Sean Roberts
konsultant
|
||
Ben Sigman
konsultant
|
||
Chris Munns
kolorysta
|
||
Brian Chandler
kolorysta (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Vincent Ferro
kolorysta (asystent)
|
||
Scott Fox
kolorysta
|
||
Adam Nazarenko
kolorysta
|
||
Matt Craufurd
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (Wielka Brytania) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Naomi Liston
menedżer obiektów zdjęciowych (Wielka Brytania) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Trey Neely
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Willard Pennington
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eric Dvorsky
operator kamery (zdjęcia lotnicze) (technik)
|
||
Michael-Ryan Fletchall
operator kamery (zdjęcia lotnicze)
|
||
Patrick Brown
konsultant (wojskowy)
|
||
Sergio Ayrosa
artysta matowy
|
||
Sam Balzer
artysta matowy
|
||
Cory Bedwell
artysta matowy
|
||
Florence Dubin
artysta matowy
|
||
Joakim Flåten
artysta matowy
|
||
Dana Franklin
artysta matowy
|
||
Emmanuel Humbert
artysta matowy
|
||
Frank Jentner
artysta matowy
|
||
Dziga Kaiser
artysta matowy
|
||
Andrea Khoo
artysta matowy
|
||
Sun Lee
artysta matowy
|
||
Einar Martinsen
artysta matowy
|
||
Vibhas Mathkar
artysta matowy
|
||
Szabolcs Menyhei
artysta matowy
|
||
Steven Messing
artysta matowy
|
||
Jerome Moo
artysta matowy
|
||
Robert Olsson
artysta matowy
|
||
Nick Rampling
artysta matowy
|
||
Sullivan Richard
artysta matowy
|
||
Geoffroi Ridel
artysta matowy
|
||
Emeric Saint-Germain
artysta matowy
|
||
Oliver Seemann
artysta matowy
|
||
Jayson Simpson
artysta matowy
|
||
Jack Stevens
artysta matowy
|
||
Marie Tricart
artysta matowy
|
||
Melissa Yung-Hok
artysta matowy
|
||
Mike Wood
artysta matowy
|
||
James Abunawass
kierownik produkcji efektów wizualnych (asystent)
|
||
Jack Finch
kierownik produkcji efektów wizualnych (asystent)
|
||
Tiffany Herzog
kierownik produkcji efektów wizualnych (asystent)
|
||
Zaki Hussain
kierownik produkcji efektów wizualnych (asystent)
|
||
Emily Nietzel
kierownik produkcji efektów wizualnych (asystent)
|
||
Storm Nylen
kierownik produkcji efektów wizualnych (asystent)
|
||
Sonia Spes
kierownik produkcji efektów wizualnych (asystent)
|
||
LaNeisha Watson
kierownik produkcji efektów wizualnych (asystent)
|
||
Katri A. Vanhatalo
kierownik produkcji efektów wizualnych (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eric Pearson
konsultant (scenariusz) (niewymieniony w czołówce)
|
5,0
|
|
Cassandra Howland
księgowy (digital intermediate) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Renae Moneymaker
kaskader
|
Pozostałe
Proszę czekać…